انواع اتصالات نمای کرتین وال

در این مقاله قصد داریم تنواع پروفیل های اتصالات قیدهای transom به mullion را شرح دهیم و در همین راستا انیمیشن نحوه مونتاژ نمای کرتین وال را در این مقاله قرار داده ایم .

برای اتصال قید های افقی (transom) به قید های عمودی (mullion) نیاز به پروفیل ها می باشد که به آنها connector میگویند . استفاده از این مقاطع بستگی به نوع کاربرد و نیز ابعاد قید های افقی میتواند متغییر باشد .

  • چهار مدل پروفیل پرکاربرد در اتصالا کرتین وال می باشند . مدل های ۰۱۱-۱۴۰ و ۴۱۹-۵۰-۱۳۰ و ۴۱۵-۵۰-۱۳۰ و ۱۲۰-۵۰ به صورت شاخه های ۶ متری تولید گردیده و بر اساس نوع قید افقی که در پروژه استفاده میگردد برش داده شده و توسط دو نوع از پلیت های نگهدارنده به پروفیل عمودی مورد استفاده قرار مبگردد .

حال برای پوشش مناسب لبه ها نیاز به دو نوع پلیت می باشد .

  • فلنج اتصال ریلی قید های افقی به عمودی ۳۴۹۷
  • فلنچ اتصال ثابت قید های افقی به عمودی۵۰۳۴

همانطور که میدانیم که نمای کرتین وال به دو صورت نصب و مونتاژ میگردد که عبارتند از :

۱- متوالی

۲- کشویی

در مونتاژ به روش متوالی از یک سمت نما با نصب پروفیل عمودی کار را استارت زده و با نصب اتصالات بر روی MULLION ها قید های افقی را قرار داده و در نهایت پروفیل عمدی دیگری نصب میگردد .

اما در روش کشویی تمای پروفیل های عمودی نمای کرتین وال نصب گردیده و با استفاده از اتصالات کشویی پروفیل های عمودی را نصب میکنند .

باید بدانیم در روش های مختلف نحوه برش دو سر کرتین وال متفاوت است که در پایین تصاویر آنها قرار داده شده است .

  • نحوه برش پروفیل در اتصال ثابت
  • نحوه برش پروفیل در اتصال کشویی

حال با تماشای انیمیشن نحوه نصب و مونتاژ نمای کرتین وال که توسط شرکت FARAFACADE تهیه گردیده است میتوانید تصویر کامل و جامعی از نحوه نصب این دو نوع اتصال را بدست آوردید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟