شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله با ساختار ترکیبی از شیشه و پلاستیک (طلق) خاص نوعی شیشه مقاوم در برابر گلوله، نفوذ و ضربه است. پلاستیک که لایه‌ی نرم‌تر این ساختار را تشکیل می‌دهد، باعث افزایش خاصیت الاستیک شیشه شده است. به‌طوری که می‌تواند به جای شکسته شدن و تغییر شکل دادن انعطاف‌پذیر باشد و با خاصیت چسبندگی خود مانع از عبور گلوله گردد. شاخص انکسار (شکست) برای شیشه‌های استفاده شده در لایه‌های ضد گلوله باید یکسان باشد تا شیشه شفافیت خود را حفظ نموده و در اثر افزایش تعداد لایه‌ها و درنتیجه افزایش ضخامت، شیشه مات و کدر نگردد. هدف از تولید شیشه های ضد گلوله تولید یک ماده با ظاهر و وضوح شیشه استاندارد اما با حفاظت مؤثر در برابر شلیک گلوله است.
شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله دارای ضخامت‌های متفاوت ۱۹ تا ۸۹ میلی‌متر است. این شیشه ها در ساختمان هایی که نیاز به تأمین امنیت بیشتری است، همانند فروشگاه‌های جواهرفروشی، سفارتخانه‌ها، هم‌چنین وسایل نظامی و خصوصی و … با تنوع زیاد جهت مقاوم سازی در برابر اسلحه‌های گوناگون با گلوله‌هایی با کالیبر متفاوت استفاده می‌گردند.

آشنایی با مزایای  شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله یکی از بهترین محصولات شرکت الماس شیشه جهان نما است که مزیت های مخصوص به خود را دارد. دانستن این اطلاعات برای مشتریان الزامی است تا بتوانند محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند و از هزینه های اضافی بکاهند. از جمله بخش هایی که در شیشه ضد گلوله وجود دارد، وجود لایه PVB است. این ماده موجب شده تا عایق صدایی و گرمایی ایجاد شود.

به دلیل مقاومت بالایی که در این شیشه موجود است، در فروشگاه های گران قیمت همچون طلا فروشی ها، بانک ها و صرافی ها از آن استفاده می شود. در حوادث طبیعی همچون زلزله، آسیب جدی به شیشه وارد نمی شود به این صورت که شیشه در حالت شکسته شده در قاب پنجره باقی می ماند و فرو نمی ریزد.

می توان گفت که با نصب شیشه ضد گلوله، حدود ۹۹ درصد از ورود اشعه UV به ساختمان برای محافظت از لوازم درون محیط آن، جلوگیری می شود. همچنین مقاومت و کارایی بالای این محصول موجب شده تا در حین حمله سارقین، سرعت ورود گلوله به شیشه کاهش یابد.

پیشنهادی: شیشه سکوریت

پیشنهادی: شیشه ضد گلوله

قیمت شیشه ضد گلوله

ساختار شیشه ضد گلوله

شیشه های مقاوم در برابر گلوله از شیشه‌ لمینت ساخته شده‌اند. هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد درجه حفاظت آن‌ها بالاتر می‌رود. پلاستیک (طلق) خاص مورد استفاده اغلب لایه‌های پلی کربناتی است که مقاومت و انعطاف‌پذیری قابل توجهی جهت مهار انرژی و جلوگیری از نفوذ، به شیشه می‌بخشند. در هنگام شلیک گلوله لایه شیشه بیرونی سوراخ شده، گلوله به لایه‌ی پلیمری برخورد کرده و انرژی آن جذب‌شده و در سطح لایه به سرعت پخش می‌گردد. بدین ترتیب مانع خارج شدن گلوله از آخرین لایه می‌شود. مقاومت شیشه سکوریت در برابر گلوله به ضخامت آن بستگی دارد. در برابر گلوله با سرعت و وزن بیشتر باید از شیشه ضدگلوله با ضخامت بیشتری استفاده گردد. لازم به ذکر است که بهترین نتیجه در مورد این شیشه‌ها هنگامی رخ می‌دهد که فریم‌های نگه‌دارنده‌ی آن‌ها نیز از همان سطح درجه ایمنی برخوردار باشند.

کاربرد شیشه ضد گلوله

حال ممکن است از خود بپرسید شیشه ضد گلوله در زندگی و صنعت چه کاربردی دارد و چگونه باید آن را نصب کرد؟ نکته اصلی این است که نصب باید توسط کارشناسان صورت گیرد تا شیشه آسیب نبیند. این محصول در رنگ ها و اندازه های مختلف بر حسب سفارش مشتری تولید می شود. بهتر است در مکان هایی همچون جواهر فروشی ها از شیشه بدون رنگ برای محافظت از مشتریان استفاده شود. البته این را هم در نظر بگیرید که هر مکانی به شیشه ضد گلوله نیاز ندارد و تنها محیط هایی همچون، بانک، صرافی، طلا فروشی ها و… که به امنیت بالا نیاز دارند، از آن استفاده می کنند.

آشنایی با رنگ های کاربردی شیشه ضد گلوله

در تولید شیشه ضد گلوله از رنگ هایی همچون سبز، زرد و بدون رنگ یا همان شفاف استفاده می شود. به عنوان مثال در رنگ سبزاز مواد ناخالص بیشتری بکار گرفته می شود و با بیشتر شدن قطر، کیفیت پایین می آید. در زرد رنگ نیز از موادی استفاده می شود که امنیت محصول را پایین نمی آورد به همین دلیل خرید آن به مشتریان توصیه نمی شود. شیشه های شفاف در گروه بدون رنگ ها قرار می گیرند. در ساخت این نوع از موادی همچون کلیر استفاده شده و لایه های PVB در آن حضور دارند.

پیشنهادی: شیشه دو جداره

پیشنهادی: شیشه لمینت

فروش شیشه ضد گلوله

مشخصات فنی شیشه ضد گلوله

مشخصات شیشه ضد گلوله

آزمایش های استاندارد شیشه ضد گلوله

پیشنهادی: مشاوره فنی و مهندسی

پیشنهادی: نمای کرتین وال

شیشه‌های مقاوم در برابر ضربه با استفاده از یک اسلحه مورد آزمایش قرار می‌گیرند. این آزمایش تحت عملیات شلیک از یک فاصله مشخص انجام می‌شود. با توجه به ضخامت شیشه از اسلحه با گلوله، وزن و سرعت متناسب استفاده می‌گردد. وقتی که گلوله پرتاب می‌گردد و نفوذ نمی‌کند عمق تورفتگی که به سرعت و ضخامت ماده بستگی دارد، اندازه‌گیری می‌شود. استانداردهای مختلفی در نقاط مختلف دنیا برای سنجش اثربخشی شیشه‌های ضدگلوله وجود دارد. در ایالت متحده امریکا این موضوع با استفاده از استاندارد NIJ (National Institute Of Justice) برای مواد محافظ و مقاوم بالستیک انجام می‌شود. مواد حفاظتی مقاوم بالستیک تحت پوشش این استاندارد براساس سطح عملکردشان به ۵ دسته تقسیم می‌شوند. بالاترین طبقه‌بندی در این استاندارد باید بتواند در برابر ضربه یک گلوله از یک اسلحه با ۳۰ کالیبر و ۸/۱۰ گرم جرم گلوله‌ای و سرعت ۸۶۸ متر بر ثانیه مقاومت کند. محققین بسیاری براساس نتایج این استاندارد سعی در توسعه‌ی مدل‌های ریاضی برای کمک به طراحی شیشه‌های ضدگلوله کرده‌اند. شرکت الماس شیشه جهان نما در هنگام تولید شیشه های ضد گلوله خود الزامات مربوط به استاندارد NIJ0108.01 ایالت متحده آمریکا را رعایت می‌نماید.

روش شکستن شیشه ضد گلوله

چیزی که از اسم شیشه بر می آید، شکنندگی آن است. حتی در گذشته ها هم تصورش سخت بود که گلوله از شیشه های شفاف و شکننده عبور نکند. شیشه ضد گلوله آنقدر محکم است که با ضربات پیوسته شکلیک نیز از هم گسسته نمی شود. این نوع شیشه با قرار گرفتن چند لایه شیشه ای و پر کردن فاصله میان با PVB، ایجاد می شود. با ضربات محکم برای شکستن شیشه ضد گلوله، حالت چسبندگی میان لایه ها ایجاد شده و آن ها در بافت خود می شکنند. جالب است بدانید که این محصول به صورت پودر در می آید ولی نمی ریزد. اگر خواستید به صورت تستی از استحکام این محصول اطمینان حاصل کنید، تنها کافی است با اسلحه چند ضربه شدید به بافت آن وارد کنید تا متوجه شوید که شیشه ضد گلوله مانند شیشه های معمولی شکسته نمی شود و ذرات به اطراف پرتاب نمی شوند بلکه در بافت شیشه به صورت ذرات خرد و ریز ماندگار می شوند.

ویژگی‌های شیشه ضد گلوله

برای خرید شیشه ضد گلوله باید با ویژگی های آن آشنا باشید تا بتوانید یک انتخاب صحیح و عاقلانه داشته باشید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. این محصول در شرکت الماس شیشه جهان نما بدون رنگ جهت شفافیت بالا و با وجود لایه‌های PVB تولید می شوند. همچنین می توان گفت کیفیت دید در آن ها بسیار بالا است و بدون موج و انحراف دیده می شوند. به دلیل استحکام و مقاومت بالای شیشه می توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد. هیچ گونه محدویتی در تولید شیشه ضد گلوله در ابعاد و طرح‌ های مختلف و به صورت صاف و خم وجود ندارد و مشتریان قادر هستند با هر سلیقه ای، محصول مورد نظر را سفارش دهند.

برخی از پروژه‌های مرتبط ما در زمیه ساخت شیشه ضد گلوله

نمونه کار شیشه ضد گلوله

پیشنهادی: شیشه رنگی

پیشنهادی: شیشه ضد حریق

قطر شیشه ضد گلوله

برای کسب اطلاعاتی درباره قطر شیشه ضد گلوله باید بدانید که این محصول در ضخامت های متفاوتی تولید می شود و قدرت و استحکام آن به ضخامت شیشه ضد گلوله بستگی دارد. بهترین نوع آن است که گلوله در آن گیر می کند. همانطور که در عکس شیشه ضد گلوله در این متن می بینید، برای رد نشدن گلوله تفنگ و افزایش مقاومت از ضخامت حدود ۷۰ تا ۷۵ میلی متر در مواد PVB استفاده می شود.

قیمت شیشه ضد گلوله

تعیین قیمت شیشه ضد گلوله بر اساس ضخامت آن در نظر گرفته می شود. یکی از عوامل، متراژ است. هرچه ضخامت و قطر این شیشه بیشتر باشد، امن تر و همچنین گران تر خواهند بود. این نوع از شیشه ها معمولا برای طلا فروشی ها، بانک ها،  مراکز نیروی انتظامی و صرافی استفاده می شوند. این ساختمان ها به دلیل امنیت بالا به شیشه ضد گلوله نیاز دارند تا از مواردی همچون سرقت مسلحانه جلوگیری به عمل آید. برای مشخص شدن عواملی همچون قیمت شیشه ضد گلوله اصفهان، قیمت شیشه ضد گلوله خودرو و قیمت هر متر مربع شیشه ضد گلوله، تنها کافی است با کارشناسان فروش شرکت الماس شیشه جهان نما مشورت کنید و بهترین نوع محصول را انتخاب نمایید.

خرید شیشه ضد  گلوله

برای خرید شیشه ضد گلوله تنها کافی است وارد بخش محصولات سایت الماس شیشه جهان نما شوید و از تنوع شیشه های کاربردی در صنعت و ساختمان سازی استفاده کنید. برای اینکه از انتخاب خود مطمئن شوید، باید با شماره های موجود در بخش ثبت سفارش تماس حاصل فرمایید یا اینکه اطلاعات خود را وارد فرم تماس کنید تا مشاوران در زود ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند. یکی از مزیت های خرید شیشه ضد گلوله از این کارخانه، مشاوره فنی و مهندسی درباره انتخاب، تحویل و در انتها نصب توسط متخصصین است. این افراد در هر هفت روز هفته، پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند و شما می توانید بدون مشکل از آن ها خرید نمایید. شرکت الماس شیشه جهان نما بر آن است تا با جدید ترین تکنولوژی دنیا در تولید شیشه، زیبایی و احساس امنیت را مهمان خانه های شما کند.

سوالات متداول

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت شیشه ضد گلوله، متراژ شیشه است. به علاوه هر چقدر ضخامت و قطر بالا رود، هزینه زیاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت الماس شیشه جهان نما تماس بگیرید.

شیشه ضد گلوله از شیشه لمینت تشکیل شده است. هر چه تعداد لایه ها بیشتر شود، درجه حفاظت آن ها بیشتر خواهد شد. همچنین پلاستیک خاص مورد استفاده اغلب لایه‌های پلی کربناتی است که مقاومت و انعطاف‌پذیری قابل توجهی جهت مهار انرژی و جلوگیری از نفوذ، به شیشه می‌بخشند.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.