شیشه فلوت چیست

شيشه فلوت در سال ۱۹۵۹ توسط پيلكينگتون معرفی و آرام آرام به نحو گسترده‌اي جايگزين فرآيندهاي شيشه تخت گرديده است. امروزه شیشه فلوت به صورت گسترده در محصولات مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به کیفیت بالا و انعطاف‌پذیری ساختاری در طول تولید می‌توان به‌راحتی آن را به شکل‌های گوناگون ایجاد کرد، این باعث می‌شود که از آن برای انواع برنامه‌های کاربردی مانند شیشه اتومبیل، آیینه، درب و پنجره و … استفاده شود.

فرآیند تولید


فرآیند تولید شیشه تخت به سه روش كشش ، نورد و شناور انجام شده است. در بین این روش‌ها دو روش اول علیرغم کسب ارزش تجاری به دلیل مشکلاتی شامل اعوجاج، نوسانات شديد ضخامت و صیقل شیشه نورد شده کم کم منسوخ شده و نهایتاً توجه شیشه‌سازان به مزایای روش شناور جلب گردید. در روش شناور شیشه فلوت که یک ورق شیشه‌ای است توسط ریختن شیشه‌ی مذاب شناور بر روی بستر فلز مذاب، به طور معمول قلع، ساخته می‌شود. اگر چه سرب و انواع مختلف فلزات با نقطه ذوب پایین در گذشته استفاده شده است اما میان فلزات، قلع برای فرآیند تولید شیشه فلوت مناسب‌تر است. زیرا دارای گرانروی خاص و ارزان‌تر نسبت به سایر فلزات است. همچنين كمترين واكنش با مذاب شيشه در ۱۰۵۰ درجه سانتی‌گراد و كمترين فشار بخار را دارد. با این وجود قلع در یک فضای طبیعی اکسید می‌شود تا دی اکسید قلع تولید شود (Sno2). دی اکسید قلع در فرآیند تولید به عنوان رسوب شناخته شده و به شیشه متصل می‌شود. جهت جلوگیری از این موضوع و اکسیداسیون قلع، حمام قلع با فضای محافظتی و اتمسفر احیاکننده‌ی فضای نیتروژن و هیدروژن تأمین می‌گردد.
مذاب شيشه پس از طي مراحل ذوب و حباب‌زادیی، با استفاده از همزنهاي مكانيكي مخصوص ، همگون و با درجه حرارت ۱۰۵۰ درجه سانتی‌گراد و از طريق آجر نسوز يكپارچه‌اي به نام آجر لبه (Spout) وارد حمام قلع مذاب (حدود ۳-۴ متر عرض، ۵۰ متر طول، ۶ سانتیمتر عمق) مي‌گردد. مقدار شیشه‌ای که بر روی قلع مذاب از طریق یک کانال ریخته می‌شود، توسط یک يك ديواره معلق متحرك به نام (Tweel) کنترل می‌گردد. با حفظ تعادل بین نیروهای کشش سطحی شیشه‌هایی با ضخامت یکنواخت، سطح بسیار مسطح و بدون اعوجاج تولید می‌گردد. تغییر در سرعت جریان و سرعت غلطک و اعمال منحني دمايي خاص شیشه‌ای با ضخامت متفاوت تشکیل می‌دهد
در فرآیند ساخت شیشه فلوت از مواد خام شامل ماسه، خاکستر سودا (سدیم کربنات)، دولومیت، سنگ آهک، سولفات سدیم و … استفاده می‌کنند. سایر مواد ممکن است به عنوان رنگ‌ها، مواد پالایش دهنده یا برای تنظیم خواص فیزیکی و شیمیایی شیشه استفاده شوند. مواد خام در یک فرآیند مخلوط شدن ترکیب می‌شوند. سپس در یک نسبت کنترل شده در کوره‌ای که با دمای حدود ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود، قرار می‌گیرند. ازاین‌رو حركت دوراني و گردابي نوارهاي شيشه رخ نمي‌دهد ، و همين عامل اثر مطلوبي بر خواص نوري شيشه تخت مي‌گذارد .
کوره‌های شیشه‌ای معمولی ۹ متر عرض، ۴۵ متر طول دارد و شامل بیش از ۱۲۰۰ تن شیشه است. پس از رسیدن دمای شیشه مذاب به حدود ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد شیشه از طریق يك سنگ لبه از جنس فيوزكست بر روي حمام قلع مذاب قلب طرح قسمت شناور است، ریخته می‌شود. همان‌طور که شیشه در امتداد حمام قلع جریان می‌یابد، درجه حرارت به تدریج از ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد تا در حدود ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد ورق از قلع بر روی غلطک برداشته می‌شود. نوار شیشه‌ای از طریق غلطک با سرعت کنترل شده از حمام خارج شده و وارد کوره تنش‌زدایی می‌گردد. در این كوره كه فرآیند سخت شدن شيشه انجام می‌گردد ورق شيشه با رعایت ملاحظات کلی سرد مي‌گردد تا از تنش‌هاي باقيمانده جلوگيري شود . پس از كوره تنش‌زدايي نوار شيشه به صورت پيوسته از بازرسي اپتيكي مي‌گذرد تا معايب شيشه شناسايي گردد و نهايتاً نوار شيشه بريده مي‌شود .

مزایای شیشه فلوت نسبت به شیشه‎‌های تخت


  •  توانایی تولید شيشه تخت با كيفيت بالا در محدوده ضخامتي ۵/۰ تا ۲۵ میلی‌متر با عرض نواري بيش از ۳ متر
  • افزایش ظرفيت توليد
  • فرآيندی بي‌دردسرتر و ايمن‌تر نسبت به سایر فرآيندهاي توليد شيشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *